Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś

Na co zwrócić uwagę, kupując gryzak dla dziecka?

21 listopada 2022 gryzak dla dziecka


Gryzaki dla dzieci występują w różnych konfiguracjach. Jako rodzic, który stoi przed wyborem odpowiednich akcesoriów dla swojego malucha, powinieneś wiedzieć, jak właściwie wybrać gryzak dla dziecka oraz na co zwrócić uwagę, przeglądając oferty sklepów internetowych

 i stacjonarnych. Najlepsze gryzaki dla dzieci to takie, które są idealnie dopasowane do rączki dziecka, a także pozwalają dziecku na wygodne gryzienie.

Gryzak dla dziecka – kiedy się przydaje?

Jeśli chodzi o okres dorastania dziecka, czynnikiem, który może mocno wpływać na samopoczucie dziecka, jest ząbkowanie. Czas, kiedy u dziecka pojawiają się pierwsze zęby, może być dla niego wyjątkowo bolesny i uciążliwy. Przewlekły ból związany z wyrzynaniem się zębów, nie zawsze można załagodzić lekami przeciwbólowymi, choć te nie zawsze pomagają.

Doskonałym rozwiązaniem w okresie ząbkowania są gryzaki. Dla dzieci to swego rodzaju zabawka, która pozwoli im nieco uśmierzyć ból, a także zajmie głowę malucha na kilka chwil, dzięki czemu ten zapomni o bólu dziąseł. Twoje dziecko jest marudne, płaczliwe i nie chce się bawić? Prawdopodobnie pojawiają się u niego pierwsze ząbki. Gryzak dla dziecka to złoty środek, aby ulżyć cierpieniom malucha.

Jakie gryzaki dla dzieci są dostępne w sprzedaży?

Najpopularniejsze gryzaki dla dzieci, jakie są dostępne na rynku to modele:

  • gumowe, czyli silikonowe,
  • kauczukowe.

Zastanawiasz się, jaki gryzak dla dziecka będzie lepszym wyborem? Najlepsze gryzaki miękkie powinny być przede wszystkim odpowiednio dopasowane do potrzeb dziecka pod względem wielkości, a także wykonane w 100% z bezpiecznego materiału, który nie uczuli malucha. Szczególną uwagę zwracaj na kształt gryzaka. Ten powinien mieć charakterystyczne wypustki, które dodatkowo będą masować bolące dziąsła dziecka.

Ciekawą opcją są gryzaki dla dzieci kauczukowe, które dodatkowo wypełnione są płynem. Możesz umieścić je wcześniej w lodówce lub zamrażarce, a dziecko podczas gryzienia na pewno uśmierzy swój ból.

Gryzaki dla dzieci – twarde czy miękkie?

Wyżej wymienione rodzaje gryzaków to modele miękkie, które sprawdzają się nawet

 u najmniejszych dzieci, dopiero zaczynających okres ząbkowania. Gryzak dla dziecka twardy również ma wiele zalet. Te są najczęściej wykonane z drewna lub bezpiecznego plastiku. Twardy gryzak dla dziecka również ma na swojej powierzchni masujące wypustki oraz różne faktury, które sprawiają, że dziecko zapomina o bólu dziąseł.

Jak wybrać idealny gryzak dla dziecka? Sprawdź!

Jeśli chcesz wybrać najlepszy gryzak dla dziecka, koniecznie weź pod uwagę poniższe kwestie:

  • materiał wykonania – np. kauczuk, guma, drewno,
  • typ gryzaka – twardy lub miękki,
  • wielkość gryzaka – ten powinien być wygodny do trzymania dla dziecka,
  • certyfikaty – najlepsze gryzaki dla dzieci to te, które posiadają atesty higieniczne
  •  i certyfikaty CE.

 

Zapamiętaj – gryzak dla dziecka to niezbędny gadżet, w jaki warto zaopatrzyć się na długo przed rozpoczęciem okresu ząbkowania. Najlepiej zainwestuj w kilka modeli gryzaków,

 a Twoje dziecko samo wybierze ten, który najlepiej uśmierzy jego ból dziąseł.

Redakcja chatka-puchatka.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jak zachowuje się dziecko z ADHD
sala dla dzieci
Buty ortopedyczne dla dzieci

Jesteś zainteresowany reklamą?